Seks bliżej medytacji – spróbuj zrozumieć

Tak – czasami można słyszeć naukę, że przyjemność jest grzeszną ścieżką do naśladowania, więc jesteśmy ostrzegani przed straszliwą siłą pożądania. Pożądanie może nas doprowadzić do do zdrady i cierpienia.

Abstynencja jest sposobem aby uciekać od tego, – musimy nosić swoje pragnienia. Kiedy człowiek wkracza poza rzeczywistość, zostawia swoje pragnienia za sobą . Można interpretować to tak, że gdy osoba odchodzi nie ma już żadnej potrzeby, można też zrozumieć, że oznacza to, że nie jesteśmy rządzeni przez pragnienie. Pragnienie istnieje, ale chodzi o podejmowanie swoich wyborów, których nie powinniśmy robić na podstawie pożądania. Zostawmy pragnienie?

Można rozpoznać pragnienie po prostu jako kolejny element życia (swoich myśli, uczuć i doznań fizycznych) i wybrać czy chcemy brać udział w tych swoich pragnień, czy też nie. Nie trzeba ich powstrzymać, ale wiesz, że są to twoje pragnienia. Nie jesteś na łasce swoich pasji.

Wręcz przeciwnie, pragnienie zapewniają motywację. Zdając sobie sprawę z prawdziwych pragnień swego serca wiedz, że jest to jedną z największych przyjemności w życiu. Pragnienie jest paliwem dla zdrowego stylu życia. Aspekty pożądania obejmują:

Pragnienie duchowego przebudzenia
Pożądanie, które obsługuje życiową wizję
Pożądanie, które obsługuje spełnienie celów w swoim życiu
Pożądanie jako wyrażenie namiętności i przyjemności.

Pułapka pojawia się wtedy, kiedy czujesz, że musisz działać na zawołanie pragnienia, zwłaszcza pożądania seksualnego. Jeśli czujesz się podniecony, trzeba coś z tym zrobić. Z drugiej strony, jeśli nie masz popędu seksualnego to nie ma powodu do podejmowania aktywności seksualnej. Konflikt w relacjach może wystąpić, gdy jeden z partnerów ma chęć – jest bardziej seksualny niż drugi. Ten może potrzebować większej aktywności seksualnej, a jeśli tego nie dostaje od swojego partnera to może poszukiwać satysfakcji seksualnej poza związkiem, czując się całkiem uzasadnionym w tym zakresie.

Pragnienie jest energią – to paliwo do końca życia.

Jeśli jednak jesteś w stanie rozpoznać pragnienie jako energię, podobnie jak w odniesieniu do emocji i tutaj można zdecydować o sposobie wykorzystania tej energii w oparciu o poczucie wolności. Energia seksualna jest to po prostu inna forma energii siły życiowej. By dostrzec pragnienie jako paliwo do działania, można przekształcić i użyć go do najwyższej samorealizacji. Podobnie jak energia to też może być przekształcone w materię i materia w energię, tak też można przekształcić popęd seksualny w coś innego, np. w formę połączenia emocjonalnego lub – twórczej inspiracji.

To nie jest tłumienie swoich pragnień; Transformacja jest osadzona w wolności. Taka wiedza pozwala otworzyć się nam bez zastrzeżeń do intymnego emocjonalnego związku. To pozwala dotykać innych z miłością, czułością i współczuciem, nie obawiając się, żde będzie to prowadzić do niewłaściwego dotykania w formie seksualnej.

Wiedząc, że można przekształcić pożądanie seksualne w formę związku emocjonalnego również upoważnia cię to do konwersji połączenia w do namiętności seksualnej, co pozwoli przezwyciężyć problemy związane z niedopasowaniem pod względem popędu płciowego. Może to pozwolić na utrzymanie satysfakcjonującego życia seksualnego w każdym wieku, pomimo zmian hormonalnych, które zmniejszają wysokość popędu płciowego, takich jak spadek testosteronu. Można cieszyć się z kochania, można nawet zainicjować to- bez bycia pobudzonym. Wykwalifikowani kochankowie, którzy są emocjonalnie otwarci i energetycznie połączeni ze świadomym naciskiem psychicznym i dopasowania ich ciał, wiedzą, że namiętność rozbudzi się w miarę gdy postępuje to kochanie. Kochanie staje się czymś więcej niż tylko uwolnieniem napięcia seksualnego, staje się medytacją.

Możesz również polubić…