Korzyści z seksu o jakich nie miałeś pojęcia!

Z pewnością udane zbliżenie pomiędzy dwojgiem partnerów to zaspokojenie potrzeby nie tylko fizycznej ale także psychicznej. Seks praktykowany regularnie niesie za sobą tak wiele korzyści – chodzi tutaj o poprawę naszego zdrowia a także wytrzymałości całego organizmu. Istnieję bardzo dużo zalet, które należy przypisać do uprawiania stosunku seksualnego.

Jeśli się kochasz fizycznie to możesz w bardzo miły sposób spalać swoje zbędne kalorie. Jest potwierdzanie, że seks może pomagać w odchudzaniu. Średnio jeden stosunek da możliwość spalenia od około 150 kcal do 450kcal. Na pewno nie jest do jedyny sposób na odchudzanie ale warto spróbować tej przyjemnej czynności seksualnej w celu uzyskania dobrej sylwetki.

Uprawianie seksu regularnie z partnerem będzie Ci dawać możliwość poprawy twojego humoru. Jeśli na co dzień czujesz, że co raz mniej jest uśmiechu i twoja złość bierze nad Tobą górę to pomyśl o tym aby zacząć praktykować akty seksualne częściej niż dotychczas. W czasie seksu mózg człowieka jest w stanie wydzielać hormony odpowiadające za uczucie szczęścia a także relaksu.

Zaletą dla mężczyzn z faktu uprawiania regularnego seksu jest to, że tak właściwie uprawiany trzy razy lub cztery razy w tygodniu może mieć pozytywny wpływ na zmniejszenie ryzyka zachowania raka prostaty.

Jeśli masz problemy ze spaniem to tak właściwie seks jest twoim rozwiązaniem! Bardzo często dużo osób tuż przed zaśnięciem decyduję się na to, że liczy w myślach owieczki lub szuka innych sposobów na to aby spokojnie usnąć. Tym razem warto zdecydować się na udany akt seksualny tuż przed pójściem spać. To co można dzięki niemu zyskać to na pewno rozładowanie napięcia i wyładowanie stresu. Po udanym stosunku żaden z partnerów nie powinien mieć większych problemów z udanym snem.

Regularnie uprawiany seks może przyczyniać się do tego, że tak właściwie będziemy mieli dłużej młody wygląd. Przeprowadzane badania naukowe udowadniają to, że tak właściwie już dwa orgazmy w przeciągu jednego tygodnia mogą wydłużyć w dość dużym stopniu życie. Dlaczego tak się dzieję? To wszystko za sprawą hormonu DHEA, przez wiele osób określany jest jako hormon długowieczności. Jakie są jego najważniejsze role? Przede wszystkim może usprawniać pracę serca, poprawiać układ odpornościowy.

Regularne uprawianie seksu wspomaga wydzielanie endorfin w organizmie. W czasie aktu seksualnego wydzielany jest hormon szczęścia. Mając jakikolwiek ból np. głowy itp. można liczyć na to, że praktykowanie stosunku może powodować zmniejszenie go w dość dużym stopniu.

Czy seks może wpływać na poprawę pracy serca a także całego układu krwionośnego? Oczywiście, że TAK! W tej sytuacji akt seksualny jest pewnego rodzaju wysiłkiem fizycznym, który może wpływać pozytywnie na poprawę krążenia krwi a także polepszeniu pracy serca.

Regularnie praktykowany seks może dać szansę na pozbycie się stresu związanego np. z pracą. Można rozładować napięcie i zrzucić z sobie wszystkie złe emocje uprawiając akt seksualny ze swoim partnerem. Seks powoduję obniżenie stresu a dodatkowo będzie powodować to, że tak właściwie będzie obniżać ciśnienie we krwi.

Możesz również polubić…