Seks największym problemem w związku

Żyjemy w społeczeństwie, które non stop gdzieś biegnie. Nie mamy czasu zatrzymać się na ciepły posiłek, nie wspominając już o ubogim życiu erotycznym wielu par. Zapominamy jak ważna jest bliskość, poświęcając się pracy i nadmiarom obowiązków. Zmęczeni wracamy do domu i od razu kładziemy się spać, zapominając o czułości względem partnera. Niekiedy obojgu taka sytuacja wyraźnie pasuje, lecz najczęściej jedna ze stron czuje się bardzo zraniona i odtrącona przez nadmiar pracy i obowiązków. Niestety najczęstszym powodem rozpadu związków jest brak jakiegokolwiek życia intymnego, co najczęściej jest również spowodowane przez jedną osobę. Bez względu na to kto zawini, pary muszą podjąć decyzję. Albo próbują naprawić to co się zepsuło, albo oboje idą w swoją stronę.
Brak seksu z powodu braku czasu
Wir pracy, ciągłe spotkania, obowiązki – to wszystko sprawia, że na seks nie ma ani czasu ani ochoty. Jeśli partner w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo zaniedbuje drugą osobę, warto zwrócić na to uwagę. Być może dopiero wtedy otworzy oczy na to, co tak naprawdę dzieje się w jego związku. Jeśli mimo to, nie będzie mu nic przeszkadzało, czas zastanowić się czy rzeczywiście chcemy, aby tak wyglądało nasze życie. Wbrew pozorom, seks jest w związku równie ważny co rozmowa. Jeśli nie układa Wam się w łóżku, może również nie ułożyć się Wam w życiu.
Brak seksu przez odrzucenie ze strony partnera
To powód, który najczęściej podają mężczyźni. Kobiety często wykręcają się od współżycia ciężkim dniem, bólem głowy lub zmęczeniem. Panowie przez pewien czas akceptują to i próbują w pewien sposób zrozumieć, jednak są cierpliwi zazwyczaj do czasu. Częste odrzucanie partnera może doprowadzić nie tylko do rozstania, ale wcześniej także i do zdrady, czego z pewnością oboje chcieliby uniknąć. Jeśli taka sytuacja zdarza się często, należy zacząć od rozmowy i wyartykułowania drugiej stronie swoich potrzeb. Być może dopiero wtedy zobaczycie, jak bardzo się od siebie odsunęliście i wasze życie erotyczne znów wróci na właściwe tory. Niestety, kiedy jednak zaczyna w związku czegoś brakować, któryś z partnerów często zaczyna szukać kogoś, kto da mu to, czego nie otrzymał.
Brak seksu ze względu na obawę przed niechcianą ciążą
To jeden z najczęstszych powodów, zwłaszcza u kobiet, które nie stosują antykoncepcji. Współżycie i zabezpieczenie tylko w postaci prezerwatywy nie daje 100% pewności ochrony. Wiele kobiet nie jest jeszcze gotowych na to, aby zostać matkami, a z antykoncepcji hormonalnej rezygnują z wielu powodów. Niekiedy obawiają się przyrostu masy ciała lub też nie mogą jej stosować ze względów zdrowotnych. Unikanie seksu jest więc dla nich skuteczną metodą antykoncepcji, co jednak nie wpływa dobrze na związek ani relacje z partnerem.
Brak seksu ze względu na kompleksy
Najczęściej to kobiety podają swoje kompleksy jako powód ograniczenia współżycia z partnerem do minimum, ale nie jest to żadna reguła. Kobiety jednak najbardziej wstydzą się swojego ciała, zwłaszcza po przebytej ciąży. Nie czują się dla swojego partnera tak atrakcyjne jak kiedyś. Widzą w sobie wiele wad, a świadomość, że on również może je dostrzec sprawia, że wolą unikać problemu niż go rozwiązywać. Mężczyźni często w ogóle nie domyślają się dlaczego kobiety odmawiają im współżycia. Dopytują, a one twierdzą, że i tak ich nie zrozumieją. Mężczyźni również miewają kompleksy, które najczęściej są związane z wielkością swojego przyrodzenia. Obawiają się, że zbyt mały lub krótki członek nie będzie w stanie zaspokoić partnerki i przez to właśnie mężczyźni czują się niedowartościowani.

Możesz również polubić…