Korzystanie z prezerwatywy bez wpadki – czy na pewno wiesz, jak to robić?

Wydaje się, że korzystanie z prezerwatyw jest banałem, jednak liczne „wpadki” mówią co innego. Oczywiście można za ten stan rzeczy obwiniać wadliwość produktów, jednak nawet w tym przypadku oznacza to, że użytkownicy nie dopilnowali tego, by kupić odpowiednią prezerwatywę, źle ją przechowywali, czy też nie sprawdzili, czy aby na pewno jej opakowanie nie jest w żaden sposób uszkodzone. Ogólnie rzecz biorąc jednak błędne działanie prezerwatyw bywa skutkiem nieodpowiedniego korzystania z nich, dlatego szczególnie osoby początkujące powinny dokładnie zapoznać się z prawidłowym użyciem tej metody antykoncepcji (np. z instrukcją dołączoną do opakowania), a nawet poćwiczyć jej zakładanie, by w kulminacyjnym momencie wszystko poszło sprawnie i po naszej myśli.

Uważaj, gdzie i co kupujesz

Osoba dobrze zabezpieczona musi wiedzieć, jak kupować prezerwatywy. Ważne jest, by kupować je tylko w zaufanych miejscach, takich jak apteka i drogeria, ponieważ w przeciwieństwie do punktów sprzedaży takich jak bazar czy kiosk można wtedy zyskać pewność, że będą utrzymane w dobrym stanie. Prezerwatywa jest czymś, na czym raczej nie należy oszczędzać i kupowanie produktów dobrej jakości jest tu koniecznością. Istotne jest również to, by kupić prezerwatywę dostosowaną do swoich warunków fizycznych. Prezerwatywa zbyt szeroka lub wąska grozi nie tylko odczuwaniem dyskomfortu w trakcie stosunku, ale i pęknięciem materiału. Dlatego należy dokonać pomiaru członka we wzwodzie i dobrać odpowiedni rozmiar. Dla większej pewności można również zakupić prezerwatywy nieco grubsze od standardowych, które dają dodatkową pewność i komfort psychiczny podczas zbliżenia. Nigdy jednak nie powinno zakładać się dwóch naraz, gdyż zamiast podwójnego zabezpieczenia po pierwsze partner będzie maksymalnie znieczulony na bodźce płynące z seksu, a po drugie tarcie powierzchni ścianek o siebie jedynie podwoi możliwość pęknięcia zabezpieczenia.

Jak korzystać prawidłowo?

Wracając do samego korzystania z prezerwatywy, brak ostrożności w tym zakresie grozi bardzo poważnymi konsekwencjami. Pierwszy krok – istotne jest, by folię zawierającą kondom otwierać delikatnie. Nie powinno się tego robić zębami albo ostrym narzędziem. Prezerwatywę trzeba nakładać w taki sposób, aby w zbiorniczku na nasienie nie został nadmiar powietrza, który może spowodować pęknięcie – najlepiej najpierw ścisnąć go dwoma palcami i powoli rozwijać w kierunku nasady członka. W trakcie stosunku nie można zapomnieć o regularnym sprawdzaniu, czy prezerwatywa się nie zsunęła, natomiast po jego zakończeniu koniecznie trzeba wyrzucić prezerwatywę do kosza. Wreszcie podstawowa rzecz, która jednak dla początkujących może nie być oczywista – prezerwatywa jest produktem jednorazowym i nie ma od tego żadnych wyjątków (nawet jeśli nie doszło w niej do wytrysku, nie można jej użyć drugi raz). O czym jeszcze warto pamiętać? Na pewno w przypadku korzystania z prezerwatyw lateksowych należy unikać lubrykantów na bazie silikonu, które mogą spowodować uszkodzenie ich powierzchni. Osoby, które chcą korzystać z nawilżaczy tego rodzaju, powinny zaopatrzyć się w prezerwatywy nielateksowe lub zdecydować się jednak na lubrykant na bazie wody, gdyż nielateksowych modeli jest na rynku bardzo mało.

Odpowiedzialność do samego końca

W momencie wytrysku w ciele partnerki należy przytrzymać prezerwatywę u nasady członka (zapobiegnie to przypadkowemu wydostaniu się nasienia, jeśli zabezpieczenie ułożyło się źle lub jest go bardzo dużo) i niezwłocznie wyjąć go z pochwy. Co prawda odbiera to trochę romantyzmu całej sytuacji, ale jeśli antykoncepcja tego rodzaju ma działać, to nie można pozwolić sobie na chwilę rozkojarzenia. Właściwe korzystanie z prezerwatyw jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku zagrożenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Niestety, wciąż nawet osoby, które pamiętają o prezerwatywach, bardzo często korzystają z nich nieprawidłowo. Dotyczy to szczególnie młodzieży, dlatego wysokiej jakości edukacja seksualna jest naszym zdaniem bardzo ważna.

Za pomoc w ujęciu tego problemu i opisaniu jego rozwiązania dziękujemy sklepowi internetowemu Erotic-Med.pl

Możesz również polubić…